»Dolgo se ni vedelo, kdaj, v katerem letnem času, je bil Nagel na Kranjskem. Znani so trije njegovi napisi: podpisal se je v Postojnski jami, v Jami pri Predjami in v Vilenici. Ti napisi na jamskih stenah so edini 'dokument', v katerem so zapisani natančni datumi Naglovega obiska na Kranjskem. V omenjenih jamah je pustil napise 13., 18. in 19. julija 1748.«
»Presenetilo me je, kako razširjeni so bili uničujoči kristali soli in njihova kemična sestava na stenah z umetninami, za katere vemo, da so stare tudi več kot 40.000 let.«
»Ko jamarji pridejo v jame, običajno vidijo netopirje, jamske kobilice, metuljčke, vendar to niso prave jamske živali.«
»Varuhi človeške ribice iz Postojnske jame počasi odstirajo neznanke, ki jih je okoli človeške ribice še vedno nešteto.«
»Današnji prispevek je drugi v novi seriji z naslovom 'S kolesom po Kranjskem'.«
»Da je bila odločitev, čeprav relativno drzna, res pravilna, se je pokazalo kmalu, saj so restavratorji ob demontaži ugotovili, da je stena za oltarjem v celoti poslikana.«
»Nismo še dosegli vsega, kar bi morali, tovrstne naloge so še pred nami.«
»Lahko rečemo, da smo razbili mit o belokranjskem endemitu in ga spremenili v dolenjsko-belokranjskega.«
»V jami smo našli kupe napisov v stari grščini in sirščini. Ena od čudovitih inskripcij je ime Saloma ... zato verjamemo, da je to jama svete Salome.«
»Z telesom se ne dotikamo sten, po katerih se lahko 'sprehodijo' blodeči se tokovi strele. Če smo v kotanji, jami, je najvarnejše mesto sredina jame oz. kotanje. Če smo na robu police, je dobro, da se pripnemo z vrvjo, ki naj od nas teče po tleh.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju